top of page

Відеопрезентація Опорна школа Чайкинського навчального виховного комплексу

Чайкинський навчально-виховний комплекс  Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області - опорний заклад освіти, до якого підвозяться діти із сіл Шептаки, Узруй, Полюшкине, Карабани, у яких ліквідовано загальноосвітні навчальні заклади. Опорний заклад освіти має територіально відокремлений  структурний підрозділ – Будо-Вороб’ївську філію Чайкинського навчально-виховного комплексу Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області в селі Буда Вороб’ївська.

Чайкинський навчально-виховний комплекс з 2001 року є опорним закладом освіти в районі з проблеми "Упровадження ідей В.О. Сухомлинського в навчально-виховний процес". За рішенням науково-методичної ради ЧОІППО імені К. Д. Ушинського від 20 березня 2014 р., протокол №1,  затвердженим наказом обласного управління освіти і науки № 154 від 15.05.2014 р., протягом 2014-2019 років на базі закладу проводилася дослідно-експериментальна робота з цієї теми, (науковий керівник Антонець Михайло Якович, кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, вчений секретар Української асоціації         ім. В. Сухомлинського).

Визначаючи мету і завдання навчально-виховної діяльності закладу, педагогічний колектив узяв за основу ідеї        В.О. Сухомлинського, бо переконаний, що педагогічна спадщина великого вчителя, вченого-практика є основою духовного відродження суспільства. Працюючи над удосконаленням освітнього процесу, підвищенням ефективності управління навчально-виховним комплексом, педагоги творчо використовують педагогічну спадщину, багатющий досвід Василя Олександровича. Цьому сприяє цілеспрямована система роботи, яка склалась упродовж  18 років і постійно вдосконалюється.

        Знайомство з творчістю Василя Олександровича починається з дитячого садка. Вивчення спадщини видатного педагога сприяє глибшому проникненню в таємниці навколишнього світу. Малята відкривають для себе красу природи, спостерігають за поведінкою тварин, за змінами в рослинному світі, вчаться висловлювати свої враження від побаченого.

Починаючи з першого року навчання,  учителі практикують подорожі у світ природи – екскурсії і походи, спостереження та аналіз явищ природи, уроки на природі під голубим небом. Кожне заняття передбачає певне коло речей і явищ для спостережень, а метою є установка: дивуватися і помічати, помічати і відчувати, відчувати і думати, думати і творити. Перший крок до творчості діти роблять у Кімнаті Казок. Це творча майстерня, улюблене місце дітей. Процес творчості школярів не переривається і в середній та старшій школі.

            Педагоги закладу освіти переконані, що «Школа радості» В.О. Сухомлинського досі є неперевершеним зразком реалізації ідеї формування особистості сільського учня в умовах емоційного та фізичного благополуччя. Тому Шкільне Містечко, орган самоврядування школи, можна вважати «Школою радості», яка допомагає вирішити, певною мірою, освітянські проблеми. Старші діти в усьому допомагають молодшим друзям: проводять з ними  позакласні заходи, екскурсії,  разом організовують виставки малюнків, казок, виробів.

           Найголовніше, що повинна давати сьогодні освіта – це формувати соціально зрілу, працелюбну творчу особистість. Неоціненну допомогу в цьому надає невичерпна скарбниця педагогічних ідей В.О. Сухомлинського. Спадщина В.О. Сухомлинського – це вічний сад, у якому не перестають родити золоті яблука високих ідей, соковиті вишні геніальних думок і цвітуть рясні квіти яскравої неповторної творчості. Наші вчителі знають: треба дбайливо доглядати цей квітучий і родючий сад, зривати бережно й дарувати дітям його плоди та квіти.

Музыка
bottom of page